szamba betonowe i zbiornki z betonu (19)

Jak wpływa wanna z hydromasażem na Twoje szambo?

Większość ludzi wie, że wanny z hydromasażem i systemy septyczne nie idą w parze. Chociaż wielu zdaje sobie sprawę, że posiadanie wanny z hydromasażem na nieruchomości opartej na systemie septycznym nie jest zalecane, większość nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego. W tym artykule szczegółowo opiszemy największe potencjalne problemy, jakie wanny z hydromasażem stwarzają dla twojego systemu septycznego i zaproponujemy bezpieczne wskazówki dotyczące konserwacji, które pomogą ci uniknąć katastrofy.

PROBLEMY, JAKIE WANNY Z HYDROMASAŻEM STWARZAJĄ DLA TWOJEGO SYSTEMU SEPTYCZNEGO

Większość ludzi myśli tylko o wszystkich luksusowych aspektach posiadania wanny z hydromasażem, ale zwykle nie zdaje sobie sprawy z wymaganego utrzymania. Ta konserwacja jest jednym z największych potencjalnych problemów, jakie wanny z hydromasażem stwarzają dla twojego systemu septycznego. Właściwa pielęgnacja i utrzymanie wanny z hydromasażem obejmuje opróżnianie jej co trzy miesiące w celu utrzymania higieny i czystości. Dlaczego to ma znaczenie? Z kilku powodów.

PRZYTŁACZAJĄCY SYSTEM SEPTYCZNY

Ponadto wlewanie takiej ilości wody do szamba może wzburzyć ścieki już znajdujące się w zbiorniku , powodując zawieszenie warstwy ciał stałych na dnie w ściekach. Może to prowadzić do przedostawania się ciał stałych do odpływu, zatykania rur i niszczenia odpływu.

Wpływ na Twój ekosystem septyczny

Spędzamy dużo czasu broniąc bakterii, które zamieszkały w twoim systemie septycznym. Ciężko pracują, aby rozbić ciała stałe w twoim zbiorniku i wyeliminować patogeny ze ścieków filtrujących przez pole drenażu. Ale jak każde żywe stworzenie, potrzebują zrównoważonego środowiska, aby się rozwijać i rosnąć. Chemikalia używane do utrzymywania higieny i czystości wody w jacuzzi to zabójczy koktajl. Należą do nich chemikalia do zrównoważenia i utrzymania niezbędnego pH w wannie z hydromasażem, środki zwiększające zasadowość, chlor do odkażania i środek przeciwpieniący. Wszystkie one, po spłukaniu do twojego systemu, mogą potencjalnie zniszczyć ekosystem twojego szamba. Bez działającego ekosystemu szambo nie może właściwie oczyszczać ścieków domowych.

Miażdżący ciężar wanny z hydromasażem

W niektórych niefortunnych przypadkach właściciele szamba popełniają błąd, umieszczając wannę z hydromasażem nad elementami systemu septycznego, zwłaszcza nad odpływem. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciężka może być wanna z hydromasażem. Zainstalowanie wanny z hydromasażem nad elementami szamba może spowodować znaczne uszkodzenia, łatwe przemieszczenie lub nawet zmiażdżenie rur w szambie. Jeśli musisz zainstalować wannę z hydromasażem na swojej posiadłości, pamiętaj, aby zlokalizować wszystkie elementy szamba i zainstalować je wystarczająco daleko, aby ciężar wanny z hydromasażem nie uszkodził szamba.

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SZAMBA DOTYCZĄCY PIELĘGNACJI WANNY Z HYDROMASAŻEM

Chociaż odradzamy to, rozumiemy atrakcyjność posiadania wanny z hydromasażem. Ponieważ systemy septyczne nie są zaprojektowane do jednoczesnego przyjmowania 300-700 L wody, nie mówiąc już o takiej ilości wody uzdatnionej chemicznie, będziesz chciał znaleźć sposób na opróżnienie wanny z hydromasażem poza systemem septycznym, przestrzegając jednocześnie zaleceń lokalnego wydziału zdrowia przepisy prawne.

NIGDY NIE OPRÓŻNIAJ WANNY Z HYDROMASAŻEM DO STRUMIENI LUB STAWÓW

Chemikalia w wannie z hydromasażem lub wodzie basenowej mogą być śmiertelne dla dzikich zwierząt i roślin w pobliskich źródłach wody. Pamiętaj, aby unikać opróżniania wanny z hydromasażem do pobliskich strumieni lub stawów. Zwróć uwagę na to, gdzie płynie woda, gdy opróżniasz wannę z hydromasażem. Opróżnianie na pochyłym polu może w rzeczywistości spowodować zanieczyszczenie pobliskich strumieni i jezior.

POSTĘPUJ ZGODNIE Z WYTYCZNYMI LOKALNEGO DEPARTAMENTU ZDROWIA

Każda dzielnica ma osobne zasady postępowania z wodą w wannie z hydromasażem i wodą w basenie, dlatego należy skontaktować się z lokalnym wydziałem zdrowia w celu uzyskania szczegółowych wytycznych dla danego obszaru.

Prawidłowo odprowadzaj wodę z basenu i wanny z hydromasażem

Woda z basenu i jacuzzi nigdy nie powinna być spłukiwana do szamba, kanalizacji burzowej lub kanalizacji sanitarnej (jeśli jest obecna). Zamiast tego w wielu miejscach można odprowadzać wodę z wanny z hydromasażem i basenu na ziemię lub używać jej do nawadniania swojej posiadłości pod następującymi warunkami :

  1. Przestań dodawać chlor lub wyłącz system chlorowania i pozwól wannie „odpocząć” ze zdjętą pokrywą przez pełne dwa dni przed opróżnieniem. Umożliwi to rozproszenie chloru. Może to jednak potrwać nawet dwa tygodnie, dlatego przed opróżnieniem wanny należy sprawdzić poziom chloru za pomocą standardowego zestawu testowego.
  2. pH odchlorowanej wody będzie musiało wynosić 6,5-8,5, mierzone za pomocą standardowego zestawu do testowania basenu. Jeśli pH twojej wody nie mieści się między tymi poziomami, odprowadzanie lub nawadnianie tą wodą może poważnie uszkodzić ekosystem. W razie potrzeby dostosuj poziomy.
  3. Spuszczaj wodę z dala tam gdzie, szamba i pola drenażowe, upewniając się, że woda nie wpłynie do pobliskich strumieni, kanałów odwadniających lub kanałów ściekowych.
  4. Musisz także upewnić się, że woda nie gromadzi się ani nie spływa na sąsiednie nieruchomości. Gromadząca się woda może powodować powodzie i jest idealnym środowiskiem lęgowym dla komarów. Jeśli okaże się, że drenaż jest uciążliwy, możesz ponosić odpowiedzialność za wszelkie szkody, które wyrządzi.

Oprócz opróżniania wanny z hydromasażem filtry należy również regularnie przepłukiwać. Woda z płukania wstecznego z filtrów czyszczących musi być zbierana, odchlorowana i odprowadzana przy użyciu tego samego procesu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz