czyszczenie sofy tapicerki Wrocław narożników (1)

Sofa jest jednym z obszarów o dużym natężeniu ruchu w domu, ponieważ zarówno goście, jak i gospodarz korzystają z niej na co dzień. Ale ilu z Was rozważa regularne czyszczenie sofy? Niewiele; prawdopodobnie dlatego, że czyszczenie sofy nie jest łatwym zadaniem. Różne fałdy i szczeliny sofy sprawiają, że czyszczenie jest trudnym zadaniem. Czyszczenie tapicerki Wrocław pomoże Ci usunąć wszystkie plamy.

Jednak zdaniem profesjonalistów czyszczenie sofy nie musi być uciążliwym zadaniem, jeśli jest wykonywane w regularnych odstępach czasu, pamiętając o poniższych wskazówkach.

Idź przez metkę pielęgnacyjną : sprawdź, czy twoja sofa ma metkę pielęgnacyjną. Jeśli tak, należy dokładnie zapoznać się z etykietą i wyczyścić zgodnie z instrukcją.

* Zacznij od odkurzania : należy zacząć od odkurzania sofy. Drobne cząsteczki kurzu na powierzchni sofy wejdą głęboko do środka przez krawędzie, jeśli sofa zostanie wyczyszczona bez ich odsysania. W ten sposób wykonaj dokładne odkurzanie sofy, aby wyssać nawet najdrobniejsze cząsteczki.

* Czas jest najważniejszy : jeśli chodzi o plamy lub plamy na sofie, czas jest najważniejszy. Zetrzyj płyn na plamę, a potem na samą plamę papierowym ręcznikiem lub myjką, zanim spłynie głęboko w sofę. Gdy jest wzdęty, wyczyść obszar łagodnym detergentem i wodą. Pamiętaj, aby nie szorować zbyt mocno, ponieważ może to uszkodzić tkaninę sofy. Stałe plamy, jeśli występują, należy usunąć tępym nożem. Alternatywnie do czyszczenia można również użyć białego octu i sody oczyszczonej.

Plama olejowa: Plamy olejowe należy czyścić sodą oczyszczoną, która ma moc pochłaniania tłuszczu. Po zakończeniu wyczyść obszar wodą.

Nie moczyć całkowicie: dopóki nie masz odkurzacza parowego, nie moczyć całkowicie sofy z tkaniny. Zbyt duża ilość wody może prowadzić do kurczenia się tkaniny, a nawet pozostawiać plamy. Co więcej, bardzo trudno jest później wysuszyć sofę. Wilgotna sofa to pożywka dla pleśni i pleśni. Skórzane sofy można łatwo przetrzeć wilgotną szmatką. Czyszczenie narożnika Wrocław może być naprawdę bardzo proste.

Przetestuj produkt do czyszczenia sofy : Jeśli używane są produkty dostępne w handlu, przetestuj je najpierw w nie tak widocznym rogu sofy, zanim nałożysz go na całą powierzchnię. Każdą reakcję chemiczną lub krwawienie z tkaniny można wtedy wykryć.

nie jest uciążliwym zadaniem, jak się uważa. Wystarczy niewiele czasu i cierpliwości, aby popracować nad plamami i brudem oraz sprawić, by Twoja sofa błyszczała jak nowa. Najlepiej rozkładać sofę raz na 18 miesięcy, aby przedłużyć jej żywotność.

Jeśli przypadkiem nie jesteś w stanie usunąć uporczywej plamy z sofy, to pomoc jest pod ręką. Zadzwoń do Dywan-Tapicerka od razu, a nasz profesjonalny personel będzie na wyciągnięcie ręki w mgnieniu oka.