zbiorniki na deszczówkę naziemne i podziemne (2)

Nasze dotychczas źródło wody (woda powierzchniowa i gruntowa) może zaspokoić codzienne zapotrzebowanie na wodę wszystkich, ale z biegiem czasu cierpimy na niedobór wody z powodu zbyt wielu zmian, takich jak zmiana klimatu, a także część naszych wód powierzchniowych staje się coraz bardziej brudna z powodu niewłaściwego obchodzenia się człowieka z naturą. Nie zmieniłoby to jednak faktu, że wodę musimy pić codziennie, zwłaszcza w cieplejszych porach roku, dlatego poidełko stawia się w miejscach publicznych, aby każdy, kto potrzebuje wody do picia, miał do niej łatwy i sprawny dostęp, ale z powodu kryzysu wodnego, zamiast korzystać główne źródło wody lepiej jest używać wody deszczowej zamiast oszczędzać wodę. Aby uzyskać pitną wodę deszczową, należy ją dokładnie oczyścić i przefiltrować przy pomocy sprzętu typu biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Prawda o naszym źródle wody

Woda (główne zaopatrzenie w wodę), która jest dostarczana konsumentom, pochodzi z wód powierzchniowych lub gruntowych. Jest najpierw przetwarzany i poddawany obróbce, zanim zostanie przetransportowany do kogokolwiek lub ktokolwiek tego potrzebuje. Ponieważ populacja rośnie, oznaczałoby to również, że rośnie również zapotrzebowanie na wodę, więc podobno podaż wody również powinna wzrosnąć, ale nie tak dzieje się teraz, ale raczej na odwrót. Wcześniej nadal istniały duże zapasy wody, które można było uzyskać ze zwykłego źródła wody, takiego jak rzeki, zbiorniki jeziorne lub oceany lub z wiercenia studni, ale dzisiaj jest inaczej niż wczoraj. Dlatego także naziemne zbiorniki na deszczówkę są tak ważne w naszym środowisku naturlanym.

Do czego służy fontanna do picia?

Wodę pijemy od czasu do czasu, zwłaszcza gdy czujemy pragnienie, a to również zapobiega odwodnieniu. Poidła są zwykle umieszczane w miejscach publicznych, które są łatwo dostępne i wydajne w dostarczaniu wody osobom potrzebującym wody do picia. Gdy temperatura staje się coraz wyższa, natychmiast dostajemy nasz dzbanek lub bidon do picia wody, ale na te dni, w których nie masz w sobie bidonu lub dzbanka lub jest pusty, możesz poszukać fontanny w pobliżu i pij wodę stamtąd lub ponownie napełnij pustą butelkę wodą.

Po co używać wody deszczowej do picia fontanny?

Fontanna do picia pobiera wodę z głównego źródła wody, ale wiedząc, że występuje niedobór wody, użycie deszczu jako wtórnego źródła wody do każdej fontanny pitnej może być dobrą pomocą. Wykorzystanie zebranej wody deszczowej zamiast głównego zaopatrzenia w wodę jest dobrą pomocą w oszczędzaniu wody. Czemu? Jak wszyscy wiemy, główne źródło wody jest powszechnym źródłem wody dla wszystkich, co oznacza, że ​​zużywamy prawie całą naszą wodę powierzchniową i gruntową, ale woda z tego źródła nie wystarcza już, aby zapewnić wszystkim, więc jeśli nastąpi spadek przy użyciu głównego zaopatrzenia w wodę oznaczałoby to również, że oszczędzamy wodę, którą pozostawiliśmy z wód powierzchniowych i gruntowych, innymi słowy, im mniejsze zapotrzebowanie na wodę z głównego zaopatrzenia w wodę, tym większa oszczędność wody.

Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z wody deszczowej?

Aby wykorzystać deszcz, trzeba go najpierw zebrać, a następnie przechowywać w zbiorniku na wodę, a następnie za pomocą rur woda zostanie rozprowadzona do każdej fontanny pitnej. Proces ten nazywa się zbieraniem wody deszczowej. Woda deszczowa z obszaru zlewni, takiego jak dach, nie jest całkowicie bezpieczna i czysta w użyciu, ponieważ nadal istnieje tendencja do jej zanieczyszczenia, gdy przepływa przez rynnę do rur, zanim dotrze do zbiornika na wodę, dlatego oczyszczanie i filtracja wody deszczowej woda w zbiorniku jest koniecznością po zainstalowaniu zbiornika na wodę, aby upewnić się, że woda pobrana z poidełka jest bezpieczna w użyciu, a nie zanieczyszczona, która jest szkodliwa dla ludzi. Ponadto upewnij się, że inne elementy służące do zbierania wody deszczowej są wolne od wszelkich zanieczyszczeń, takich jak dach, rynny i rury. Powinna być codzienna kontrola i czyszczenie wszystkich elementów wchodzących w skład procesu zbierania wody deszczowej. Podziemne zbiorniki na deszczówkę służą do skutecznego zbierania i oszczędzania wody.

Ponieważ temperatura staje się coraz gorętsza, mamy tendencję do picia coraz więcej wody, a także powinniśmy pić codziennie 8 szklanek wody, aby nie cierpieć z powodu odwodnienia, dlatego fontanny do picia są zwykle spotykane w miejscach publicznych, takich jak szkoły , miejsca odpoczynku, biblioteki, sklepy spożywcze itp. aby zapewnić wodę pitną dla tych, którzy jej potrzebują.